portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Laurowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Laurowe - sprawy osiedlowe » Forum » Moje propozycje co do inwestycji
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Moje propozycje co do inwestycji

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
zasit
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Sie 09, 2005 11:51
Posty: 363

PostWysłany: Sob Maj 16, 2015 10:10    Temat postu: Moje propozycje co do inwestycji

- zrobienie w polbruku podjazdu na parking
- zrobienie szlabanu na wjeździe parkingu
- trzeba rozpatrzyc czy nie dostawic wiekszej ilosci smietników bo widze ze ludzie jak pala to im sie nie chce podchodzić do kosza i kiepy lądują na terenie zielonym
- niech dosieją trawę od strony żabki tam przy jednym oknie od dentystki bo słabo to wyglada
SebastianB 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Śro Paź 09, 2013 11:38
Posty: 17
Skąd: Gdańsk-Łostowice

PostWysłany: Sob Maj 16, 2015 10:21    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

Chodzi ci o to miejsce gdzie parkuje Volvo ?


Snap.jpg

Snap.jpg


zasit
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Sie 09, 2005 11:51
Posty: 363

PostWysłany: Sob Maj 16, 2015 13:14    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

bardziej w lewo mi chodzilo kolo balkonu ale to miejsce tez przydaloby sie wyposazyc w paliki albo cos betonowego postawic niektorzy to przesadzaja troche z parkowaniem
Martinika 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lis 08, 2013 16:32
Posty: 88
Skąd: z zewnątrz

PostWysłany: Śro Maj 20, 2015 19:06    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

Po kilku rozmowach z osobami zorientowanymi w temacie:

Szlaban - jak najbardziej i jak najszybciej: doszły mnie echa rozważań sąsiadów i ich gości z osiedla obok typu: straż miejska to może mi... wiadomo co za to, że stanę na miejscu prawowitego właściciela miejsca. I może coś w tym być, bo za naruszenie strefy ruchu to i owszem - upomną albo i wystawią co trzeba, ale postój na cudzym miejscu już bezpośredniego zagrożenia dla innych użytkowników nie stwarza, więc niech ten prawowity właściciel pozew cywilny składa albo co... Stąd min. blokada na naszym miejscu Hyhy
Po drugie - wciąż zdarzają się osoby np. fotografujące nowo budowane bloki za potoczkiem, które stawiają sobie auta u nas zamiast podjechać tam... O gościach sąsiadów z Chabrowego myjących sobie na naszym parkingu np. szyby, czy zostawiających na całą noc motocykl na cudzym miejscu nie ma już chyba nawet co pisać...

Podjazd - temat z racji braku nawierzchni docelowej... niewdzięczny. Zrobić możemy - przyjdzie miasto, a w końcu przyjdzie i nam to rozwali. A nawet jeśli nie - nie znamy wysokości/parametrów przyszłej drogi, więc i tak rzecz będzie do poprawiania... kosztownego.
Połówek przy okazji rozwiercania płytek pod blokadę obejrzał sobie tzw. 'podsypkę' itd. - szału nie ma podobno, powierzchniowo dobrze, kostka w porządku, podkład natomiast... trzyma się, dopóki ktoś tego nie ruszy konkretnie.
Podjazd - temat do monitorowania przez radę - warto trzymać rękę na pulsie. Kiedy wejdzie miasto, uderzyć do jego wykonawcy i zapytać za ile weszliby w temat. W/g kilku różnych źródeł - będzie to dla nas znacznie tańsze rozwiązanie, bo maszyny, materiał i ludzie będą już na miejscu. Tyle że musiałaby znacznie wcześniej być już gotowa stosowna uchwała, żeby zarządca mógł w naszym imieniu rozmawiać i podpisać ewentualnie umowę (a międzyczasie sprawdzić oczywiście inne oferty)

Trawnik - pójdzie szybciej niż zostanie posiany, stają tam auta i po temacie.
Kosze - myślę, że nawet ustawione co metr nie wpłyną na brak kultury... Ale może faktycznie ze dwa więcej się przydadzą.

OFF TOPIC:
Prośba do czułych rodziców przychodzących na plac z pociechami - fajnie, że dobrze się bawicie, ale JEDNAK PAMIĘTAJCIE, ŻE WAŻYCIE PRZYNAJMNIEJ Z 10/20 RAZY TYLE, co Wasze dzieci i jeśli macie problem wygramolenia się z huśtawki i zbyt głośno skrzypią pod Wami ujeżdżane zabawki na sprężynach, to JAKIŚ POWÓD TEGO JEST Hyhy Bo głupio będzie dostać sweet focię ze sobą w roli głównej i z rachunkiem do zapłacenia za zniszczone mienie (skoro w d... ma się regulamin...) To samo dotyczy papierosów - naprawdę musicie palić przy dzieciach?
Uczciwie dodam, że problem dotyczy bardziej osób z osiedli obok niż lokatorów Laurowego, ale jednak...
Tyle.
zasit
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Sie 09, 2005 11:51
Posty: 363

PostWysłany: Śro Maj 20, 2015 21:46    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

Za ile czasu miasto zrobi podjazd? Lub drogę ? Nie wiesz nawet ze Podleckiego nie powinna byc odsniezana bo nie widac jej na spisie !!! Sam to sprawdzalem i zadna odsniezarka tam nie wjezdzała.

Po cholere te kamyczki na podjezdzie ? Nie to wjechac wozkiem do niczego to nie potrzebne, dentyska zasadziła sobie krzaczki zobaczymy czy jej nie rozjadą

A co do podsypki pod kostką brukową to z tego co widziałem to tak sie to robi - podsypka betonowa ubita i na to kostka - kolezanka 2m betonu sie tam spodziwala? prosze zobaczyc ze mimo tego to wytrzymuje tak sie kazdy chodnik teraz robi.
Martinika 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lis 08, 2013 16:32
Posty: 88
Skąd: z zewnątrz

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 8:05    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

Ech, Zasit....Rotfl

Podsypka - wybacz, ale w kwestiach budowlanych wolę polegać na opiniach faceta, który z racji zawodu i praktyki nie tylko wie, jak się teraz różne rzeczy robi, ale jeszcze lepiej wie, jak POWINNO się je wykonywać. A to jest różnica... którą widać nie tylko na naszym osiedlu Hyhy
Podjazd - dla mnie to wywalanie dwa razy sporej forsy na to samo, choć rozumiem argumenty 'za'. Sprawa jest prosta - zdołasz przekonać mieszkańców, wydamy forsę. Póki co jestem na 'nie'.
Jeśli chodzi o panią stomatolog - nie mam pomysłu... Parkujące auta nasze czy z osiedli obok? Można pogadać z zarządcą - to teren wspólny, zdaje się? Można jakoś prowizorycznie odgrodzić póki co... jeśli potrzebna nasza zgoda - podpiszę grzecznie i karnie Mr. Green
Off topic - kto robił chodnik przy Habendzie? Miasto?

P.S. Krzaczki niczego sobie u pani stomatolog, tyle że do przesadzenia, jak miasto wejdzie kiedyś z robotami - rosną w obrębie przyszłego pasa drogowego/pobocza/chodnika, tak mi się coś zdaje... Na jej miejscu sprawdziłabym u zarządcy, dokąd dokładnie sięga nasz teren.
TOMAS88 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Kwi 21, 2015 16:40
Posty: 6
Skąd: Gdańsk Południe

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 13:57    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

No to na co czekamy ... Szlaban rozwiąże większość naszych problemów z miejscami, bo co po niektórzy to faktycznie przesadzają ... Goście sąsiednich bloków parkujący u nas auta to już norma każdego dnia ...
Co do drogi i podjazdu to warto chwile się wstrzymać bo podobno jest już przetarg rozpisany na przebudowę i przedłużenie Łuczniczej więc może wtedy coś zrobią z naszą Podleckiego Smile
zasit
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Sie 09, 2005 11:51
Posty: 363

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 19:12    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

Nie jestem fachowcem od budowy ale jak niby to ma byc wykonane ? Jezeli nie zgodnie z projektem to zawsze mozna sie sadzic w sadzie.

A czy pozwolenie na budowę blokady było ? Hehehe zartuje ale ...

- nie sadze ze droga szybko sie pojawi - chodzi o Podleckiego
- wszystkie chodniki ladnie robione a wjazda sorry jak na jakiejs wiosce
- mozna to zrobic od razu ze szlabanem
- nie ma co sie martiwc o krzaczki dentyski jej problem ale ładniej to wyglada
- tam kilka słupków lub jakis kamien zalatwilby problem z tym parkujacym volvo
- zanim miasto pobuduje ulice Podleckiego to juz bede siedzial dawno na emeryturze

a co do drogi to bedzie to droga tam za bydunkiem cio jest Zabka, bedzie leciec troche w dol i bedzie dojazd do tamtego nowego osiedla , bedzie to blisko placu zabaw

http://www.drmg.gdansk.pl/pokaz_ogloszenie.php?ogloszenie_id=3178


http://gdansk-swierkowe.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=65039
Martinika 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lis 08, 2013 16:32
Posty: 88
Skąd: z zewnątrz

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 20:32    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

zasit napisał:
A czy pozwolenie na budowę blokady było?


Jak stwierdził zarządca (zdumiony faktem, że w ogóle o to pytam) z miejscem, do którego mam wyłączne prawo, mogę robić, co mi się żywnie podoba i nic komukolwiek do tegoLaughing To samo twierdził zresztą i poprzedni nasz 'opiekun' ale wolałam ponownie zapytać, żeby się potem nie zdziwić.

Sądzić się zawsze można, tyle że koszty ogromne (ekspertyzy, próbki) i sprawa przetrwa wnuki naszych wnuków, jak znakomita większość spraw w Polsce. Stawiam kasztany przeciwko orzechom, że przedmiot sporu nie dotrwa rozstrzygnięcia Hyhy

Rozumiem, że volvo nie od nas?

Off topic:

Z wolna zaczynam rozumieć czyjś pomysł odgrodzenia się od sąsiednich osiedli - dziś po południu lube dzieciątka szalały z piłką na naszym parkingu, w pewnym momencie piłka rąbnęła o dach czyjegoś samochodu aż zadzwoniło Kwasny A progenitura... natychmiast umknęła w stronę Chabrowego... Kilka razy też widziałam, jak się bawią w chowanego pomiędzy samochodami - naprawdę wolałabym już, żeby demolowali nasz plac zabaw niż nasze auta... Tym bardziej, że to też głownie dzieciarnia na gościnnych występach. Rozumiem, że u nas więcej miejsca, ale bez przesady Zalamany
mieszkaniecccc 
   

Nowy na forum


Wiek: 99
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 19:24
Posty: 2
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 22:17    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

nie rozumiem więc na co czekamy? gdzie jest "rada osiedla"?? nie ma na co czekać, trzeba poznać koszty postawienia szlabanu, ew.dorobienia tej części wjazdu jak tu ktoś już wspomniał. jak znane będą koszty trzeba przejśc się po mieszkańcach, zob czy i ile jest chętnych na ten szlaban i jak to finansowo bezie wyglądać.. bo gadamy o tym, większość się zgadza co do rozwiązania, a działania żadnego Sad a nie dalej jak dziś, pan z passata samochód u nas pod 9 zostawił na parkingu i pomaszerował na dol do bloku.. docelowo za ogrodzeniem przyjemniej tej cześć od strony parkingu i klatek jestem też jak najbardziej za... wiadomo to już temat zdecydowanie bardzo bardzo przyszłościowy, ale poki od czegoś nie zaczniemy to na nic te nasze dyskusje... czy rada może podjąć jakies działania w temacie szlabanu i innych wspomnianych przez przedmowcow?
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 23:27    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

Sam szlaban to koszt rzędy 5 000 zł...
zasit
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Sie 09, 2005 11:51
Posty: 363

PostWysłany: Czw Sie 27, 2015 10:46    Temat postu: Re: Moje propozycje co do inwestycji

Mnie zaczynaja denerowac troche troche te zielone krzewy obok pierwszej klatki w bud 9, ni to ładnie kwotnie (kwitło chyba przed 2 tygodnie w ciagu roku) ktos to ostatnio przyciał ale efektu za bardzo to nie poprawiło .....
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama