portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Laurowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Laurowe - sprawy osiedlowe » Forum » zarząd
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

zarząd

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Śro Wrz 10, 2014 22:47    Temat postu: zarząd

Sąsiedzi, czy nie uważacie, że najwyższy czas powołać zarząd?Smile
yZjola 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Lis 13, 2012 19:58
Posty: 7
Skąd: Łostowice

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 15:09    Temat postu: Re: zarząd

Uważam że zarząd jest potrzebny , ale wybrany musi być z właścicieli mieszkań z Naszej Wspólnoty, a żeby kogokolwiek wybrać należałoby się najpierw poznać na nieformalnym spotkaniu Wspólnoty gdzieś na Naszym Osiedlu.Wysłuchać różnych uwag i opinii oraz propozycji.
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 16:22    Temat postu: Re: zarząd

Ja jestem za...
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Śro Paź 01, 2014 19:38    Temat postu: Re: zarząd

Ponawiam pytanie... Naprawdę uważacie, że nie potrzebny nam zarząd? Ktoś kto by trochę patrzył na ręce zarządcy?jak się sami nie zainteresujemy swoimi sprawami, to nikt za nad tego nie zrobi Wink
zasit
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Sie 09, 2005 11:51
Posty: 363

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 14:46    Temat postu: Re: zarząd

No ok ale z zarzad to trzeba wybrac chyba na jakims zebraniu
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 21:57    Temat postu: Re: zarząd

Tak, trzeba.
Można by zrobić takie zebranie na nasze żądanie... tylko że zanim zaczniemy rozmawiać z naszym zarządcą, musimy się wspólnie zastanowić... ale moim zdaniem warto się nad tym zastanowić...
Seba791 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Gru 02, 2012 16:42
Posty: 16
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 19:36    Temat postu: Re: zarząd

Witam. Ostatnio znalazlem w skrzynce na listy dwa pisma odnosnie zebrania wspolnoty majacego odbyc sie 27 stycznia. Pismo pierwsze, kartka formatu A5, z tresci wynika, ze jest to raczej prywatna inicjatywa jednej z naszych sasiadek oraz pismo drugie, oficjalne ze Wspolnoty, odnoszace sie do tego pierwszego. Szanowna pani wystepuje w roli przedstawiciela Wspolnoty (jak zostala wybrana i przez kogo?) i powolujac sie na podpisy mieszkancow Wspolnoty (nic nie podpisywalem) zwoluje zebranie. Moze ktos z sasiadow wypowie sie na forum i napisze co o tym mysli. Na "zebraniu" nie bede (praca) ale na zadne zmiany sie nie zgadzam.
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 1:33    Temat postu: Re: zarząd

Zebranie można zwołać i każdy może to zrobić, jeżeli tylko taki wniosek podpisza właściciele min. 10% udziałów...
były dwa nie formalne zebrania w piwnicy, na których widać było zainteresowanie tematem, więc wydaje mi się zw Pani ta działa właśnie w imieniu tych ludzi, a nie swoim prywatnym...
moim zdaniem dobrze, że ktoś poruszył ten temat... Nie jest dla Was dziwne, że do tej pory nie mamy jeszcze tego zarządu?
Gasta 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Maj 24, 2007 12:46
Posty: 28
Skąd: Gdańsk Żabianka Pomorska

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 9:00    Temat postu: Re: zarząd

Eh. Podpisy były zbierane kilkukrotnie. W momencie gdy okazało się, że większość mieszkańców chce zmian, odpowiednia informacja została wysłana do administratora. Pani Magda zaoferowała się, że mu wszystkie dane dostarczy. I tylko tyle. On przedstawil tą sytuację jako, nie wiem, jej samowolkę przedstawiajac ją w swoim piśmie w negatywnym świetle. Jeżeli większość osób będzie za zmianami na zebraniu, to one będą. Taki ustrój, taki kraj.
Martinika 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lis 08, 2013 16:32
Posty: 88
Skąd: z zewnątrz

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 11:27    Temat postu: Re: zarząd

Nie uważam, żeby przedstawił kogokolwiek w negatywnym świetle - wytknął braki formalne i fakt, że zostawiono mu zbyt mało czasu na zorganizowanie, tak to odebrałam. Na podwórkowe zebrania sąsiedzkie szkoda mi czasu, jako że pomysł z zarządem formie prywatnego folwarku wąskiego kręgu kilku/kilkunastu/ osób w celach pokątnego popijania kawki w prywatnych mieszkaniach uważam za kiepski i zdania nie zmienię. Nie widzę powodu, żeby ktokolwiek uszczęśliwiał mnie na siłę i wbrew mojej woli.
Pamiętam 'dramatyczne' pisemko z tamtego roku, co to się z nami stanie, jak oddamy wszystko w ręce prywatnej firmy - okupacja niemalże i ubezwłasnowolnienie Hyhy Żałuję, że go sobie nie zostawiłam.
W kwestii formalnej - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wniosek przedstawić na corocznym zebraniu. Jak rozumiem 10% procent podpisów jest, projekt może iść pod głosowanie i nikt osobom zainteresowanym łaski raczej chyba nie robi? Wtedy będzie wiadomo czy rzeczywiście opisywana tu przez kogoś 'większość mieszkańców chce zmian'
Uprzedzam lojalnie, że w ogóle nie zamierzam głosować - taki ustrój, taki kraj Hyhy
I nie, nie uważam za dziwny fakt braku zarządu - w naszej sytuacji jest zwyczajnie zbędny.
Gasta 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Maj 24, 2007 12:46
Posty: 28
Skąd: Gdańsk Żabianka Pomorska

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 12:02    Temat postu: Re: zarząd

Każdy ma swoje zdanie. I tyle w temacie Hyhy
Diabeliki 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lip 26, 2014 21:09
Posty: 16
Skąd: Łostowice Płd.

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 16:08    Temat postu: Re: zarząd

10 % mieszkańców ma prawo zwołać zebrania, ale żeby dokonać ważnych uchwał potrzeba ponad 50% nie mieszkańców a udziałów w nieruchomości.

Zarząd wspólnoty wykonuje uchwały mieszkańców.
Zwołanie zabrania wspólnoty 112 mieszkań , niektóre z nich mają dwóch współwłaścicieli
Pani proponuje zebranie wspólnoty gdzie; w piwnicy , na klatce schodowej, u siebie w mieszkaniu.
Żeby cokolwiek skutecznie uchwalić trzeba mieć miejsce w którym zbierze się większość mieszkańców, z której to ponad 50% udziałów w nieruchomości wypowie się za uchwaleniem danej propozycji.

Zarząd to prezes i członkowie zarządu ( koczownicy w piwnicy )

Pani proponuje zarząd Prezes + minimum 2 członków zarządu
to są trzy pensje . Ile pani sobie życzy za usługi.
Wynajęcie i wyposażenie biura. Ile zapłacimy za ten przybytek.
Żeby się zebrać musimy wynająć salę , to też kosztuje.

Czy 10 000 złotych starczy ( wątpię ) 10000 / 112 = 89,30

Nie widzę potrzeby utrzymywania pani zarządu za te kwotę, ale jeżeli większość wypowie się inaczej to będę płacł. Laughing
Mieszkaniec_L 
   

Początkujacy


Wiek: 95
Dołączył: Nie Sty 25, 2015 14:07
Posty: 9
Skąd: Laurowe

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 16:30    Temat postu: Re: zarząd

Forum czytam regularnie, ale do tej pory pisanie tutaj wydawalo mi się zbędne... temat jest wazny, wiec pozwole sobie i ja wypowiedzieć własne zdanie...
Seba791 napisał:
Witam. Ostatnio znalazlem w skrzynce na listy dwa pisma odnosnie zebrania wspolnoty majacego odbyc sie 27 stycznia. Pismo pierwsze, kartka formatu A5, z tresci wynika, ze jest to raczej prywatna inicjatywa jednej z naszych sasiadek oraz pismo drugie, oficjalne ze Wspolnoty, odnoszace sie do tego pierwszego. Szanowna pani wystepuje w roli przedstawiciela Wspolnoty (jak zostala wybrana i przez kogo?) i powolujac sie na podpisy mieszkancow Wspolnoty (nic nie podpisywalem) zwoluje zebranie. Moze ktos z sasiadow wypowie sie na forum i napisze co o tym mysli. Na "zebraniu" nie bede (praca) ale na zadne zmiany sie nie zgadzam.


Dlaczego to pierwsze pismo wynika Ci na prywatną inicjatywę? skoro jest poparte podpisami, które ludzie jednak zebrali, to chyba nie są wyłącznie ich podpisy?
Drugie oficjalne - z czego wynika oficjalność tego pisma? nikt się na nim nie podpisal, zadnej pieczatki...
Mysle, ze Pani ta wystepuje w roli przedstawiciela tych, których podpisy były na dostarczoym pismie... ktoś po prostu musial dostarczyć pismo do zarządcy...

Anonim_ napisał:
Nie jest dla Was dziwne, że do tej pory nie mamy jeszcze tego zarządu?

Dla mnie właśnie jest... ale nawet nie to, ze nie mamy zarządu, tylko to, ze nikt nie pozwolil nam o tym zdecydować... W większości wspólnot, wybrany przez dewelopera zarzadca organizuje to pierwsze roczne zebranie z udzialem notariusza... a u nas gdy na zebraniu padlo haslo 'zarząd' zarzadca zaslanial się brakiem notariusza... nie dając nam szansy na podjecie jakiejkolwiek decyzji w tym temacie...

Martinika napisał:
Nie uważam, żeby przedstawił kogokolwiek w negatywnym świetle - wytknął braki formalne i fakt, że zostawiono mu zbyt mało czasu na zorganizowanie, tak to odebrałam.

A ja odbieram to pismo jeszcze inaczej - mam wrazenie, ze pani ta dzialajac w imieniu tych osob, których podpisy miała, chciała zrobić cos dobrego, a to zarzadca chce ja przedstawić, jako dzialajaca na wlasna reke, żeby zniechecic ludzi do tego typu inicjatyw...
moim zdaniem, może się myle, administrator miał czas, bo skoro dostal pismo w piątek, to nie rozumiem, dlaczego miał czas, żeby poinformować wszystkich, ze nie zdazy ich poinformować o planowanym zebraniu? W pismie które dostaliśmy, był porządek obrad, czas, miejsce, wiec na administrator potrzebowal jeszcze tyle czasu?


Martinika napisał:
Na podwórkowe zebrania sąsiedzkie szkoda mi czasu, jako że pomysł z zarządem formie prywatnego folwarku wąskiego kręgu kilku/kilkunastu/ osób w celach pokątnego popijania kawki w prywatnych mieszkaniach uważam za kiepski i zdania nie zmienię. Nie widzę powodu, żeby ktokolwiek uszczęśliwiał mnie na siłę i wbrew mojej woli.


Mysle, ze gdyby ten 'prywatny folwark' chciał tylko 'pokatnie popijać kawke' to zrobilby to naprawdę w zaciszu prywatnego mieszkania, bez wciągania w to zarządcy, wówczas ta kawa smakowałaby znacznie lepiej... rozumiem, ze nie chcesz, żeby ktoś Cie uszczesliwial na sile, wbrew Twojej woli, ale mysle, ze w tej chwili zarzadca tez to robi... np. wyznaczając nam godziny kontroli wentylacji w momencie kiedy większość z nas jest w pracy... bez zadnego przedstawiciela mieszkancow itp...


Martinika napisał:

Uprzedzam lojalnie, że w ogóle nie zamierzam głosować - taki ustrój, taki kraj Hyhy
I nie, nie uważam za dziwny fakt braku zarządu - w naszej sytuacji jest zwyczajnie zbędny.

Masz pelne prawo nie przyjść na zebranie lub przyjść i glosowac za, przeciw lub wstrzymać się od glosu i nikt go nawet nie probuje podwazac...

Co masz na myśli mowiac 'w naszej sytuacji jest zbedny'?
Pytam całkowicie poważnie, bo nie rozumiem, czym się różnimy od większości wspólnot, które maja taki zarząd... no chyba ze mamy tak swietnego administratora, zarzadce, ze nie musimy mieć nad niczym kontroli...

I ostatnie zdanie - ja uważam, ze zarząd jest potrzeby i mam nadzieje, ze mimo tego pisma zarządcy, nie zniechęcicie się do dalszego dzialania...
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 16:40    Temat postu: Re: zarząd

Diabeliki napisał:

Zarząd to prezes i członkowie zarządu ( koczownicy w piwnicy )

Pani proponuje zarząd Prezes + minimum 2 członków zarządu
to są trzy pensje . Ile pani sobie życzy za usługi.
Wynajęcie i wyposażenie biura. Ile zapłacimy za ten przybytek.
Żeby się zebrać musimy wynająć salę , to też kosztuje.

Czy 10 000 złotych starczy ( wątpię ) 10000 / 112 = 89,30

Nie widzę potrzeby utrzymywania pani zarządu za te kwotę, ale jeżeli większość wypowie się inaczej to będę płacł. Laughing


Znasz pojęcie 'społecznego zarządu' to tez był temat poruszany iles razy tutaj, czy na tych zebraniach w piwnicy... nie mówimy o zadnych biurach, prezesach, pensjach...
Mowimy o dwóch roznych sprawach... jest administrator i zarzadca... nikt nie chce być administratorem, a jedynie ludzie chcą zmienić zarzadce, któremu płacimy na 'społeczny zarzad' wiec jeżeli chcesz liczyc, to wyjdzie taniej...
Naprawde nie chcemy mieć zadnej kontroli nad tym, co się dzieje z naszymi pieniędzmi? Ja bym chciała, wiedzieć co sie dzieje z pieniędzmi, mieć jakikolwiek wpływ na swoja wlasnosc... ale skoro większość nie chce, to widocznie ja za dużo wymagam Smile.
A to, ze zaczynamy cala sprawę z zarządem laczyc tylko z jedna pania - obawiam się, ze wlasnie taki był cel zarządcy...

I pytanie ogolne - skoro zarząd jest taki zly, niepotrzebny, to dlaczego większość wspólnot wybiera go już na pierwszym zebraniu?
Martinika 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lis 08, 2013 16:32
Posty: 88
Skąd: z zewnątrz

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 17:05    Temat postu: Re: zarząd

Ujmę to tak:

O pijaniu kawki w mieszkaniach prywatnych i decydowaniu przy tym o sprawach wspólnoty napisała tu jedna z osób zainteresowanych powstaniem zarządu w innym wątku, przekonując właśnie, że w taki to oto niezobowiązujący sposób i bezpłatnie da radę zarząd funkcjonować. Trudno coś takiego traktować poważnie i czemuś takiemu ufać.
Uważam, że równie dobrze każda z osób mająca coś do załatwienia może we własnym zakresie zbierać podpisy pod interesującymi ją projektami uchwał, względnie skorzystać z pomocy społeczników wspólnotowych, których jak widać nie brakuje. Nie potrzeba do tego zarządu, jak też wspomniana p. Magda udowodniła. Oraz co dla mnie najważniejsze - nie trzeba za to płacić.
Masz zastrzeżenia do informacji czy sposobu przeprowadzenia kontroli wentylacji? Zgłosiłeś je do zarządcy? Napisz na forum, pogadaj z ludźmi - zebranie lada moment, można to zgłosić i zapytać, dlaczego coś odbyło się tak a nie inaczej. Im więcej osób zgłosi zastrzeżenia tym lepiej. Proste.
Info było chyba z tydzień wcześniej (jak nie więcej) - ramy czasowe między 9 a 15, podobno ma być drugie podejście (tak przynajmniej wynikało z 1 info) i tu jakoś termin okazał się dla Ciebie trefny? Ale już jak ktoś coś chce od zarządcy, to nagle termin tygodnia jest cacy? Trochę konsekwencji...
Myślę zresztą, że chodzi bardziej o kwestie techniczne - zorganizowanie sali, czasu itd. Nie robi się tego na chybcika i tu się z zarządcą zgadzam.
Podejrzewam, że obie strony trochę się nie zrozumiały - zarządca być może wywnioskował, że ktoś próbuje niejako robić coś za jego plecami. Nie wiem, w jakiej formie dostał pismo i czego od niego oczekiwano? Czy była to tylko informacja o zebraniu, czy nakaz zorganizowania spędu, bo ktoś tam coś tam...
Zarządcy, jakiekolwiek miał intencje, i tak to nie minie. Jak rozumiem, istnieje gotowy projekt uchwały z wymaganą ilością podpisów? Wystarczy donieść go na zebranie i tyle. Może nawet dobrze się stało - osoby zainteresowane mają więcej czasu na przejrzenie, być może uzupełnienie, może i przeredagowanie jakieś drobne, tak żeby nikt (np. zarządca) nie mógł zgłosić zastrzeżeń co do formy prawnej, bo zdaje się że i takie zastrzeżenia zgłaszano? I można będzie temat przegłosować.
Ale tak, owszem - uważam, że zarządca póki co działa na tyle sprawnie, że nie potrzeba osobnego czy dodatkowego zarządu. Powiem nawet, że coraz bardziej mi się ta forma podoba, co mnie samą najbardziej zaskakuje

Laughing

Anonim_ napisał:

Naprawde nie chcemy mieć zadnej kontroli nad tym, co się dzieje z naszymi pieniędzmi? Ja bym chciała, wiedzieć co sie dzieje z pieniędzmi, mieć jakikolwiek wpływ na swoja wlasnosc...

A nie masz kontroli, nie wiesz? To kiepsko... A poważnie - po to są chyba rozliczenia. Po to jest zebranie, żeby zapytać i sprawdzić.
Anonim_ napisał:

A to, ze zaczynamy cala sprawę z zarządem laczyc tylko z jedna pania - obawiam się, ze wlasnie taki był cel zarządcy...

Między nami mówiąc - z tego, co wiem, ta pani akurat sama od 1 zebrania połączyła się na trwałe (wręcz zespawała w moim odczuciu) z kwestią zarządu i zachowanie zarządcy nie ma z tym nic wspólnego - oni włączyli się w temat dopiero chyba tym pisemkiem?
Anonim_ napisał:

I pytanie ogolne - skoro zarząd jest taki zly, niepotrzebny, to dlaczego większość wspólnot wybiera go już na pierwszym zebraniu?

A co mnie obchodzą inne wspólnoty???
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama